صنعت تهران

آموزش ها به زودی در این صفحه به صورت ویدئو بارگذاری خواهند شد با تشکر از شما مجدد سر بزنید

دانلود نرم افزار کیورا CURA

کیورا رو فقط از سایت خودش دانلود کن چون این نرم افزار کاملا رایگانه و نیازی نیست از سایت های سافت98 و پی سی دانلود کمک بگیری تو خود صفحه اصلی سایت هم نوشته که رایگانه و نیازی نیست نگران پلن اشتراکی هم باشه واقعا کیورا رایگانه و برای همه سیستم عامل های ویندوز و مک و لینوکس منتشر شده.

Download Cura software

Download Cura only from its own website because this software is completely free and you don’t need to get help from lulzbot and createeducation sites. The main page of the site also says that it is free and you don’t need to worry about the subscription plan. Cura is really free and for the system. Windows, Mac and Linux agents have been released

مشکل لگ نرم افزار کیورا

اگر شما هم سیستم قدیمی دارین که پردازنده ضعیفی داره و تو جی کد گیری با کندی سرعت و لگ سیستمی مواجه میشین ، دیگه نگران نباشید . فقط کافیه وارد سایت کیورا بشین و از دو قسمت تعیین شده ، Find previous versions به ورژن های قدیمی تر که پردازش کمتری دارند شما رو هدایت میکنه ; وارد سایت مدیریت نسخه گیت هاب میشین حالا نسخه ای که با سیستم شما سازگار باشه رو پیدا کنید و نصب کنید و تمام 

Cura software lag problem

If you also have an old system that has a weak processor and you encounter slow speed and system lag in G Coding, don’t worry anymore. You just need to enter the Cura site and it will direct you to the older versions that have less processing from the two designated parts, and you will enter the Github version management site. Now find the version that is compatible with your system and install it. Do it and that’s it

جعبه ابزار مدیریت مدل سه بعدی در کیورا

گزینه اول :
حرکت در محور ها ( Move ) که با میانبر T در صفحه کلید فراخوانی می شود و به شما اجازه می دهد مدل سه بعدی خود را در محیط نرم افزار کیورا در سه جهت X , Y و Z به حرکت در بیاورید .
اگر تیک Lock-Model فعال باشد مدل شما در موقعیت خود باقی می ماند و دیگر نمی توان آن را در صفحه حرکت داد .
اگر تیک Drop Down Model  فعال باشد ، مدل شما  در جهت محور  Z حرکت نخواهد کرد یعنی  ارتفاع نخواهد گرفت و به صفحه هیت بد  یا همان صفحه پرینت می چسبد . استفاده از این گزینه در نرم افزار کیورا به شما کمک می کند تا از ساپرت گذاری استفاده نکنید و مطمئن باشید مدل با هیت بد در تماس است.
گزینه دوم : 
تغییر اندازه مدل ( Scale ) که با میانبر  S در صفحه کلید فراخوانی می شود و به شما اجازه می دهد بر اساس اندازه در مقیاس mm و یا بر اساس درصد اندازه کار خودتون رو بدون کاهش کیفیت  بزرگ تر یا کوچک تر کنید 
اگر تیک Snap-Scaling روشن باشد تمام اندازه ها به یک مقدار و یا تناسب افزایش و یا کاهش می یابند .
اگر تیک Uniform-Scaling فعال باشد در هنگام تغییر مقیاس مدل از بهم ریختن شکل ظاهری و کاهش کیفیت و ابعاد دقیق کار جلوگیری می کند 
گزینه سوم :
چرخش دورانی مدل در محور ها ( Rotate ) که با میانبر R در صفحه کلید فراخوانی می شود و به شما اجازه میدهد مدل سه بعدی خودتون رو در صفحه به راحتی بچرخونید .
در این گزینه 3 ابزار کمکی وجود داره اولی مربوط به Reset چرخش است و تمام چرخش شما را به حالت اول و پیش فرض بر میگرداند که باعث شود در صورتی که اشتباها اگر مدل شما چرخیده است به حالت اولیه بازگردد.
ابزار دوم Lay Flat پس از انتخاب این گزینه و یک پردازش چند ثانیه ای از سمت نرم افزار کیورا ، صاف ترین و یا بزرگ ترین سطح صاف مدل سه بعدی شما شناسایی می شود و به صورت خودکار این سطح به صفحه پرینت یا هیت بد شما می چسبد.
ابزار سوم Select-Face بسیار کاربردی است و وقتی فعال باشد ، شما روی هر سطح یا هر ضلعی از مدل سه بعدی خودتون که کلیک کنید اون سطح از بخش کلیک شده به صفحه پرینت شما برخورد می کند و میچسبد و مهم ترین ابزار چرخش می توان این ابزار کمکی را معرفی کرد که بدون نقص و خیلی سریع می توانی مدل خود را حرکت دهید 
توضیحات سه گزینه بعد در ادامه داده خواهد شد .

3D model management toolbox in Cura

First option:
Movement in the axes (Move) which is called with the shortcut T on the keyboard and allows you to move your 3D model in the Cura software environment in three directions X, Y and Z.
If the Lock-Model tick is active, your model will remain in its position and can no longer be moved on the page.
If the Drop Down Model tick is active, your model will not move in the direction of the Z axis, that is, it will not gain height and it will stick to the bad hit page or the print page. Using this option in Cura software will help you not to use support and be sure that the model is in contact with the bed heat.
Second option:
Changing the size of the model (Scale), which is called with the shortcut S on the keyboard, and allows you to enlarge or reduce the size of your work based on the size in mm or percentage without reducing the quality.
If the Snap-Scaling tick is on, all sizes will increase or decrease by the same amount or proportion.
If the Uniform-Scaling check is active, it prevents the appearance of the model from being messed up and reducing the quality and exact dimensions of the work when changing the scale of the model.
Third option:
Rotational rotation of the model in the axes (Rotate) which is called with the shortcut R on the keyboard and allows you to easily rotate your 3D model on the screen.
In this option, there are 3 auxiliary tools. The first one is related to Reset rotation and it returns all your rotation to the first and default state, which makes it return to the initial state if your model has been rotated by mistake.
The second tool, Lay Flat, after selecting this option and a few seconds of processing from the Cura software side, the smoothest or largest flat surface of your 3D model is detected and this surface is automatically transferred to your print or heat screen. stick
The third Select-Face tool is very useful and when it is active, you click on any surface or any side of your 3D model, that surface will hit and stick to your print page from the clicked part, and the most important rotation tool can be It introduced a tool that allows you to move your model flawlessly and very quickly
The explanations of the next three options will be given below.

آشنایی کامل با نرم افزار کیورا

همان طور که می دانید، صنعت چاپ سه بعدی در سال های گذشته توانسته است تحولات بسیار بزرگی را در عرصه های مختلف ایجاد نماید. با این حال باید بدانید که چاپ سه بعدی و طراحی سه بعدی تنها محدود به چندین کلیک نمی شود. بلکه برای تبدیل فایل سه بعدی در دستگاه های چاپگر سه بعدی، نیاز است تا اطلاعات مختلفی از سوی کاربر به دستگاه انتقال داده شود. در واقع برای انتقال فایل دیجیتالی طراحی سه بعدی به چاپگر سه بعدی، نیاز به یک رابط است. این رابط نرم افزار ها هستند. در سال های گذشته نرم افزار های بسیار زیادی در این زمینه ساخته شده اند. یکی از بهترین آن ها قطعا نرم افزار کیورا بوده است. این نرم افزار از امکانات قابل توجهی بهره مند می باشد.

در سال های گذشته مراکز و مجموعه های زیادی در عرصه طراحی و چاپ سه بعدی تاسیس شده اند. اکثریت این مراکز برای افزایش کیفیت جسم تولید شده، از نرم افزار کیورا استفاده می کنند. در واقع ساختار بی نظیر این نرم افزار به گونه ای بوده که به هر کاربر اجازه می دهد تا بتواند از آن برای رابط بین فایل دیجیتالی و چاپگر استفاده کند. با این حال نرم افزارcura از سوی بسیاری از مراکز مورد استفاده قرار می گیرد. پیشنهاد می کنیم تا اگر قصد استفاده از خدمات طراحی سه بعدی را دارید، آشنایی لازم را با این نرم افزار داشته باشید.

آشنایی اولیه با نرم افزارcura

نرم افزار کیورا برای اولین بار توسط دیود خلق شد. این فرد به عنوان یک برنامه نویس سرشناس در تمامی جهان شناخته می شود. پس از ساخت این نرم  افزار توسط این شخص، یک شرکت تولیدکننده پرینتر سه بعدی او را استخدام کرد. این شرکت در ادامه نیز حق امتیاز ساخت نرم افزار کیورا را از این شخص دریافت کرد. در طی سال های گذشته نزدیک به ده نسخه از برنامه کیورا به بازار های جهانی معرفی شده است. لازم به ذکر است که در هر یک از این نسخه ها اطلاعات مختلفی در برنامه قرار گرفته که موجب بهبود عملکرد آن شده است. همچنین در این راستا پلاگین های مختلفی برای نرم  افزار های طراحی بسیار زیادی ارائه شده است. در حال حاضر جامعه بسیار بزرگی در کشور ایران به استفاده از نرم افزار اسلایسر کیورا می پردازند.

اکثریت طراحان سه بعدی معتقد هستند که نرم افزار کیورا به عنوان بهترین گزینه برای تبدیل فایل دیجیتالی در چاپگر سه بعدی شناخته می شود. توجه داشته باشید که برای تبدیل این فایل نیاز به طی کردن پروسه خاصی می باشد. برای مثال یکی از این مراحل جی کد گرفتن با کیورا است. در ادامه با مفهوم جی کد گیری از طریق کیورا و همچنین مسائل مربوط به آن آشنا خواهیم شد.

جی کد گرفتن با کیورا

یکی از قابلیت های این نرم  افزار، جی کد گرفتن می باشد. جی کد به عنوان بخش مهمی در نرم افزار کیورا به شمار می رود. پرینتر های سه بعدی از طریق جی کد ساخته شده به وسیله این نرم افزار و به وسیله داده های قبلی خود به ساخت محصول موردنظر می پردازند. نیاز است که بدانید، در فرآیند جی کد گرفتن با کیورا، مدل سه بعدی به لایه های مختلفی تقسیم بندی می شود. در واقع مدل سه بعدی به لایه های مختلف برش داده شده و در نتیجه فایلی ساخته می شود که نام آن جی کد است. توجه داشته باشید که شاید این کد از سوی مخاطب، قابل تشخیص نباشد.

در واقع چاپگر های سه بعدی به گونه ای طراحی شده اند که به وسیله جی کد می توانند پردازش لازم را با بالاترین دقت انجام دهند. پرینتر ها به وسیله جی کد ساخته شده از سوی این نرم افزار به ساخت آن می پردازند.. معمولا در لغت به این فرآیند G-CODE نیز می گویند.

آشنایی با برخی از ویژگی های نرم افزار کیورا

یکی از مسائل بسیار مهمی که نیاز است تا قبل از شروع به کار با برنامهCURA با آن آشنا شوید، ویژگی های منحصر به فرد این برنامه است. به طور کلی کیورا به دلیل این که یک نرم افزار جامع شناخته می شود، باید از ساختار های ارزشمندی بهره مند باشد تا تمامی نیاز های مخاطب را فراهم سازد. در همین راستا باید بدانید که ویژگی های فوق العاده ای در این برنامه قرار گرفته است که به شما توانایی های بسیار زیادی را در عرصه پرینتر های سه بعدی یا همان چاپ سه بعدی می دهد.

ویژگی های نرم افزار کیورا

به طور کلی ویژگی های این نرم افزار شامل موارد مختلفی می شود، مانند:

  • در نرم افزار کیورا قابلیت های بی شماری برای کاربران در نظر گرفته شده و در هر یک از نسخه های این برنامه، تغییرات زیادی به وجود آمده و همچنین پنل تنظیمات نرم افزار گسترده تر شده است.
  • تمامی فایل های سه بعدی که دارای پسوند STL، OBJ، X3D، 3MF را می توان به وسیله این نرم وافزار پشتیبانی کرد. همچنین فایل های عکسی که دارای پسوند BMP، GIF، PNG، JPG هستند، در این نرم افزار دارای امکانات خاصی می باشند.
  • رابط کاربری برنامه کیورا بسیار ساده بوده و تنها با چندین کلیک می توان نتیجه های فوق العاده ای را خلق کرد. سیستم کاربری بسیار حرفه ای در کنار استفاده بسیار راحت از آن از اصلی ترین ویژگی های این برنامه به شمار می رود.
  • کارایی یک دستگاه به وسیله نرم افزار های هوشمند تری همچون نرم افزار کیورا قطعا افزایش می یابد. بنابراین شما می توانید به وسیله نرم افزار کیورا تا چندین درجه به افزایش کارایی دستگاه پرینتر خود نیز بپردازید.

توجه داشته باشید که عامل های گوناگونی وجود دارند که در کیفیت نهایی پرینت سه بعدی موثر هستند. یکی از مهم ترین عوامل موثر در کیفیت و نتیجه نهایی حاصل شده، قطعا نرم افزار سه بعدی اسلایسر می باشد. با وجود نرم افزار فوق العاده ای همچون کیورا این مشکل نیز حل شده است.

اسلایسر بسیار سریع و بادقت

یکی از ویژگی های منحصر به فردی که این دسته از برنامه های مخصوص به طراحی سه بعدی، به آن نیاز دارند، سرعت و دقت است. به طور کلی افرادی که به استفاده از نرم افزار های مختلف برای جی کد گرفتن می پردازند، با این مسئله آشنا هستند که در صورت وجود اشتباه در جی کد به دست آمده، ممکن تمامی پروژه دچار اختلال شود و نیاز به انجام دوباره یک فرآیند باشد. در همین راستا این مسئله به عنوان یک معضل برای فعالان این عرصه به شمار می رود. با این حال جی کد گرفتن با کیورا در سال های گذشته به بهترین شکل ممکن انجام شده و این موضوع نزد تمامی فعالان این عرصه نیز اثبات شده است. توجه داشته باشید که یک جی کد اشتباه می تواند مشکلات بسیار بزرگی را برای یک پروژه عظیم به وجود بیاورد.

افراد مبتدی که در این زمینه به فعالیت می پردازند، معمولا برای شروع فعالیت خود به استفاده از نرم افزار های دیگر می پردازند. با این حال این دسته از افراد نیز باید بدانند که نرم افزار کیورا به واسطه ساختار فوق العاده ای که در اختیار دارد، امکانات بیشتری را به شما می دهد. توجه داشته باشید که تغییر نرم افزار موردنظر برای جد کد گرفتن، دقیقا نقطه عطف یک پروسه کاری بوده که مسیر زندگی فرد مبتدی را نیز تغییر خواهد داد.

ساپورت هوشمند و فوق العاده به وسیله این نرم افزار

نرم افزارUltiMaker Cura علاوه بر تمامی ویژگی هایی که در اختیار دارد، توانایی ساپورت گذاری هوشمند را نیز دارد. ساپورت گذاری در این برنامه فوق العاده به بخش های مجزایی تقسیم بندی می شود که شامل ویژگی های:

  • Adaptive layers: به عنوان یکی از امکانات فوق العاده هوشمند برنامه کیورا به شمار می رود. در این قابلیت، هر کاربر می تواند به اضافه کردن ضخامت لایه ها به وسیله ساختار مدل های سه بعدی بپردازد. شاید این سوال برای شما به وجود بیاید که نتیجه این فرآیند چیست؟ نیاز است که بدانید، با وجود این قابلیت کیفیت پرینت به شکل چشمگیری افزایش خواهد یافت. همچنین زمان چاپ به صورت کاملا جزئی افزایش می یابد. لازم به ذکر است که این گزینه در experimental پنل تنظیمات قرار دارد.
  • Tree support: این نوع ساپورت گذاری نیز به وسیله ساختار شاخه ای ناحیه انتخاب شده از سوی کاربر را به صورت هوشمند افزایش می دهد. در واقع این قابلیت باعث می شود تا حجم اضافه ساپورت از بین برود و اصطلاحا رد پای ساپورت کمتر شود. این مسئله باعث می شود تا سطح تمیز تری بر روی قطعه موردنظر شکل بگیرد. لازم به ذکر است که امکان استفاده از این نوع ساپورت گذاری در کنار ساپورت گذاری به روش سنتی نیز وجود دارد.

 

تنظیمات فوق پیشرفته

یکی دیگر از مسائل بسیار مهمی که باعث شده تا نرم افزار کیورا در مقایسه با سایر نرم افزار های مخصوص طراحی سه بعدی بهتر باشد، وجود تنظیمات فوق پیشرفته در آن است. در واقع این نرم افزار بیش از 400 گزینه مختلف برای تنظیمات مختلف کاربر را در نظر گرفته است. نیاز است که بدانید، امکان تنظیم پارامتر های اساسی نیز در این تنظیمات وجود دارد و شما می توانید به افزودن سازه های نگهدارنده بپردازید. تنظیمات این نرم افزار به گونه ای بوده که در یکبار استفاده می توان، یک تجربه فوق العاده را نیز برای خود خلق کرد. بنابراین در نتیجه خروجی ایده آل تری را ارائه به وجود خواهد آمد. برنامه کیورا در آخرین نسخه های خود به قابلیت هایی همچون چاپ FFF رشته های فلزی و مواد کامپوزیتی جدید نیز مجهز شده است. همین مسئله موجب شده تا روز به روز به عنوان گزینه بی نظیر تری برای استفاده کاربران شناخته شود.

قابلیت های نرم افزار کیورا که موجب شفاف شدن نواقص می شود

در حال حاضر نرم افزار کیورا در آخرین نسخه های منتشر شده خود، به ارائه قابلیت های ارزشمندی پرداخته است. برای مثال، شما در این برنامه می توانید از قابلیت هایی همچون تغییر زاویه دید استفاده کنید. همچنین امکان حرکت، تغییر و مقیاس و چرخش نیز در این برنامه قرار دارد. این قابلیت ها باعث می شوند تا شما بتوانید نواقص پروژه خود را به صورت کامل بررسی کنید. لازم به ذکر است که در این برنامه بخشی با نام VIEW نیز وجود دارد. کاربرانی که به استفاده از این نرم افزار می پردازند با استفاده از این قابلیت به مشاهده منظر های گوناگون فایل سه بعدی می پردازند. در این صورت ایراداتی که ممکن است شما در حین طراحی سه بعدی با آن مواجه نشده باشید، در این شرایط قابل مشاهده خواهند بود.

از طراحی سه بعدی تا پرینت با بهترین نرم افزار در تهران

در حال حاضر مجموعه های تخصصی بسیار زیادی در کشور ایران افتتاح شده اند که به ارائه خدمات طراحی سه بعدی می پردازند. نیاز است که بدانید، این مراکز موظف هستند تا برای افزایش کیفیت فعالیت خود به استفاده از بهترین نرم افزار های موجود بپردازند. همان طور که می دانید برای افراد مبتدی نیز نرم افزار هایی طراحی شده که اگرچه دارای رابط کاربری مطلوبی هستند، اما سطح آن ها به هیچ وجه به اندازه سطح نرم افزار های هوشمند و شناخته شده ای مانند کیورا نیست. با این حال باید مراقب باشید تا از خدمات مجموعه هایی استفاده کنید که تاکید ویژه ای را بر روی استفاده از نرم افزار های هوشمند و فوق حرفه ای دارند. این مراکز معمولا شرایطی را برای دانلود کیورا از سوی شما نیز فراهم کرده اند.

لازم به ذکر است که با وجود مجموعه های مجربی که به استفاده از حرفه ای ترین نرم افزار ها مانند برنامه کیورا می پردازند. این موضوع تا مقدار بسیار زیادی حل شده است. با این حال باید بدانید که برنامهCURA تاثیرات مستقیمی را در کیفیت نهایی پرینت هر مشتری نیز خواهد گذاشت. بنابراین برای این که هر مجموعه بتواند علاوه بر ارائه خدمات ایده آل، رضایت مشتری خود را جلب کند، نیاز دارد تا با بالاترین کیفیت ممکن به ارائه خدمات مطلوب بپردازد. در این صورت قطعا کاربران مختلف نیز علاقه مند به همکاری با مراکز معتبر خواهند شد.

صنعت تهران، به آموزش نرم افزار کیورا می پردازد

همان طور که گفته شد، مجموعه های زیادی در کشورمان به ارائه خدمات طراحی سه بعدی می پردازند. با این حال برخی از مجموعه ها برای بهبود روند طراحی و پرینت سه بعدی به استفاده از نرم افزار کیورا پرداخته تا سطح کیفی نتیجه تا مقدار قابل توجهی افزایش یابد. نیاز است که بدانید، صنعت تهران جزو تیم های فوق حرفه ای این زمینه به شمار می رود که از تیم بسیار قدرتمندی بهره مند است. صنعت تهران با انجام صفر تا صد طراحی و پرینت سه بعدی با بهترین امکانات، توانسته است در خروجی به دست آمده، همواره چندین درجه بالاتر از رقبای خود باشد.

در همین راستا تیم تخصصی صنعت تهران تصمیم گرفته است تا برای متقاضیانی که به استفاده از نرم افزار کیورا می پردازند، آموزش تصویری ارزشمندی را تهیه کند. با وجود آموزش تصویری قطعا تمامی مخاطبین می توانند بدون داشتن هیچ گونه مشکلی به بر طرف کردن تمامی مشکلات خود در حین استفاده از این برنامه بپردازند. توجه داشته باشید که صنعت تهران جزو مراکزی به شمار می رود که در سال های گذشته توانسته است عناوین بی نظیری را در سطح کشوری نیز به دست بیاورد. به همین دلیل نیز امروزه انتخاب اول و آخر بسیاری از متقاضیان، این مجموعه می باشد.