صنعت تهران
کاربرد پرینتر سه بعدی در پزشکی

با کاربرد پرینتر سه بعدی در پزشکی آشنا شوید

کاربرد پرینتر سه‌ بعدی در پزشکی و صنایع مختلف، انقلابی شگرف و خارق العاده بوده است. این سوال که پرینتر سه بعدی چه کاربردهایی دارد و چه تحول بزرگی در صنعت پزشکی ایجاد کرده است، سوالی است که شاید ذهن شما را هم درگیر کرده باشد. در ادامه با صنعت تهران همراه باشید تا با مزایا و کاربردهای پرینتر سه بعدی به خصوص در پزشکی و مهندسی پزشکی بیشتر آشنا شوید.

پرینتر سه بعدی و پزشکی

کاربرد پرینتر سه بعدی در پزشکی

کاربرد پرینتر سه بعدی در پزشکی فراوان و تعجب آور است. تکنولوژی چاپ سه بعدی امکان تامین دستگاه‌ها و پروتزهای مورد نیاز بیماران را با قیمت مناسب به متخصصان می‌دهد. صنعت پزشکی در رتبه اول استفاده از پرینتر سه بعدی قرار دارد. وجود این چاپگرهای سه بعدی در پزشکی باعث افزایش سطح کیفی و بهبود زندگی افراد شده‌است. کاربرد پرینتر سه بعدی در پزشکی شامل موارد زیادی است که در زیر به چند مورد از آن‌ها اشاره می‌کنیم:

  • انجام اسکن دقیق و دقت بالا

کاربرد پرینتر سه بعدی در پزشکی در فرآیند و روند انجام کار اسکن دقیق می‌باشد. در واقع با استفاده از چاپ سه بعدی مدل‌هایی از قطعات و اجزای بدن انسان ارائه می‌شوند که بسیار به واقعیت نزدیک هستند. همین امر باعث انجام عملیات دقیق و موثرتر خواهد شد.

  • کمک به معالجه بیماران

کاربرد پرینتر سه بعدی در پزشکی شامل کمک به معالجه بیماران می‌شود. پیشرفت تکنولوژی و فناوری این پرینترها در ساخت اندام‌های بدن و ابزارهای جراحی بسیار گسترش یافته است. با استفاده از پرینترهای سه بعدی مهارت پزشکان در آموزش و معالجه افزایش می‌یابند. می‌توان حال بسیاری از بیماران دارای بیماری‌های لاعلاج را بهبود بخشید.

  • پروتز سفارشی

ایجاد پروتزهای سفارشی با استفاده از پرینترهای سه بعدی به راحتی امکان‌پذیر است. ساخت پروتز به روش قدیم و سنتی گران است ولی با استفاده از پرینترهای سه بعدی با هزینه کمتر پروتز مورد نیاز هر بیمار تهیه می‌شود. هر شخص در انتخاب طرح، فرم، اندازه و رنگ آن نیز آزادی خواهد داشت.

  • ساخت بافت و اندام‌های بدن

کاربرد پرینتر سه بعدی در پزشکی در ساخت بافت‌های بدن به شرح زیر است:

امروزه هفت قسمت بدن توسط پرینترهای سه بعدی قابل ساخت هستند. این اعضا شامل چشم بیونیک، دندان ضد باکتری، قلب، پوست، گوش بیونیک، استخوان الاستیک و تخمدان می‌باشند.

  • کاهش هزینه

کاربرد پرینتر سه بعدی در پزشکی باعث کاهش هزینه و مدت زمان لازم برای انتظار دریافت دستگاه‌های پزشکی از کشورهای خارج شده است.

  • تولید تعداد محصولات

آزادی در تعداد و میزان تولید محصولات و تجهیزات پزشکی نیز یکی دیگر از مزایا و کاربردهای این پرینترها می‌باشد.

پرینتر سه بعدی پزشکی در صنعت تهران

قیمت پرینتر سه بعدی و عوامل مؤثر بر آن

کاربرد پرینتر سه بعدی در پزشکی بسیار زیاد است به طوری که بسیاری از افراد و متخصصان خواهان خرید آن هستند. با توجه به نوسان قیمت‌ این محصول در بازار، برای اطلاع از قیمت دقیق پرینتر سه بعدی مورد نظر خود به سایت‌های معتبر مراجعه کنید و از به روزترین قیمت‌ها مطلع شوید.

پرینتر پزشکی

خرید پرینتر سه بعدی پزشکی از صنعت تهران

کاربرد پرینتر سه بعدی در پزشکی باعث گرایش و علاقه بسیاری از افراد به خرید این پرینترها شده است. شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره در خصوص خرید بهترین و با کیفیت‌ترین پرینتر سه بعدی به سایت صنعت تهران مراجعه کنید.

هیچ داده ای یافت نشد

دیدگاهتان را بنویسید