صنعت تهران
فیلامنت ABS

فیلامنت ABS چیست ؟ راهنما خرید🛒فیلم آموزشی🎦

فیلامنت ABS از انواع فیلامنت های رایج به شمار می رود که از آن در پرینترهای سه بعدی استفاده زیادی می شود. این نوع فیلامنت مانند سایر فیلامنت ها دارای مزایا و معایب خاص خود می باشد.

بررسی مزایا و معایب فیلامنت ABS

فیلامنت ABS نسبت به سایر فیلامنت ها دارای استحکام خوبی است و این نوع فیلامنت قابلیت انعطاف پذیری بالایی دارد. همین موارد باعث شده است تا از فیلامنت ABS استفاده زیادی شود. اگر شما تمایل دارید با مشخصات ، مزایا و معایب این نوع فیلامنت آشنا شوید بهتر است تا پایان مطلب همراه ما باشید.

فیلامنت نوع ABS دارای چه مشخصاتی است ؟

از مهم ترین مشخصات فیلامنت نوع ABS می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 1. این نوع فیلامنت دارای قیمت ارزانی است و به راحتی ماشین کاری می گردد.
 2. فیلامنت نوع ABS دارای مقاومت زیادی در برابر تنش و مواد شیمیایی است.
 3. ABS دارای تعادل بسیار خوبی در برابر مقاومت، ضربه، مقاومت شیمیایی، سفتی و … است.
 4. اغلب رزین های طبیعی ABS دارای رنگ شفاف و مات می باشند. ولی بیشتر رزین های ABS را می توان در کیفیت هایی شفاف تولید نمود و بیشتر رنگ ها را نیز می توان به رنگدانه آن ها اضافه کرد.
 5. این نوع فیلامنت در دمای خیلی پایین به شکل سفت و مقاوم باقی می ماند. مقاومت فیلامنت در برابر ضربات مختلف نیز بر اساس درجه ضربات متفاوت است.

  یک پرینتر صنعتی فوق العاده با سرعت بی نظیر که قابلیت پرینت فیلامنت ABS  را دارد میخواهیم به شما معرفی کنیم این پرینتر با نام تجاری PRO ART در دسترس همگان قرار گرفته و امروزه به عنوان پرینتر پر فروش بازار ایران به حساب می آید .

بررسی مزایای فیلامنت ABS

مزایای این نوع فیلامنت باعث شده است تا مورد توجه قرار بگیرد. از مهم ترین مزایای فیلامنت ABS می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 1. فیلامنت ABS دارای قابلیت ذوب شدن و خنک شدن بدون ایجاد تغییر زیاد در ظاهر است. به همین دلیل فیلامنت نوع ABS جزو فیلامنت های ایده آل برای پرینترهای سه بعدی به شمار می رود.
 2. این نوع فیلامنت دارای خواص مکانیکی بی نظیری است. این نوع فیلامنت در برابر حرارت، خراش سطحی و خورنده های شیمیایی دارای مقاومت زیادی است. به همین دلیل از فیلامنت نوع ABS برای چاپ اشیایی که در معرض فشار یا استهلاک قرار دارند استفاده می شود.
 3. فیلامنت ABS زمانی که فشار داده می شود قبل از شکستن تغییر شکل می دهد و خم می شود.
 4. اگر تنظیمات دمایی این نوع فیلامنت به درستی انجام شود شما نتیجه خوبی از پرینت سه بعدی تان خواهید گرفت.
 5. فیلامنت نوع ABS دارای قابلیت پولیش کاری است. در صورتی که شما تمایل دارید سطح براق و صافی داشته باشید می توانید سطح اشیایی را که به کمک این فیلامنت پرینت سه بعدی شده اند را سمباده کاری کنید یا از حلال استون استفاده نمایید.
 6. فیلامنت ABS در انواع رنگ های متنوع تولید می شود و در برابر استفاده طولانی مدت دارای مقاومت فیزیکی خوبی است.
 7. مقاومت گرمایی مناسب
 8. خاصیت الکتریکی بسیار خوب
فیلامنت ABS صنعت تهران

بررسی معایب فیلامنت ABS

همانطور که در این مطلب مطالعه کردید فیلامنت ABS دارای مزیت های زیادی است ولی این نوع فیلامنت می تواند معایبی نیز داشته باشد. از معایب فیلامنت نوع ABS می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 1. پرینت سه بعدی که با فیلامنت ABS کار می کند نیاز به مدیریت دمایی هوشمندانه ای دارد. خنک شدن پرینتر باید به آرامی انجام شود در غیر این صورت احتمال ترک یا جداشدگی در قطعه ایجاد می شود. بیشترین دمای پرینت برای این نوع فیلامنت بین 210 تا 250 درجه سانتی گراد می باشد.
 2. انتشار انواع گاز سمی و خطرناک در زمان انجام پرینت
 3. مصرف برق زیاد دستگاه
 4. دمای بالا ذوب
 5. فیلامنت نوع ABS در محیط زیست قابل تجزیه نمی باشد.
 6. این نوع فیلامنت اگر در برابر نور خورشید یا هر نوع حرارتی قرار بگیرد دچار صدمه می شود.
 7. انتشار بوی نامطبوع
فیلامنت ABS PLUS

بررسی کاربرد فیلامنت نوع ABS

از فیلامنت ABS می توان در صنایع مختلف زیر استفاده کرد :

 1. صنایع برودتی

 2. صنایع حمل و نقل

 3. صنعت ساختمان

 4. صنایع خودروسازی

 5. لوازم بهداشتی و …

سخن پایانی :

 در این مطلب با مشخصات فیلامنت ABS و مزایا و معایب استفاده از این نوع فیلامنت آشنا شدید. امیدواریم با مطالعه این مطلب توانسته باشید اطلاعات لازم را در مورد این نوع فیلامنت بدست آورده باشید. شما ممکن است به فیلامنت های دیگر هم علاقه داشته باشین برای آگاهی از انواع فیلامنت ها مارار دنبال کنید .

هیچ داده ای یافت نشد

دیدگاهتان را بنویسید